01 12 2013

son dakika

son dakika |  görsel 1

Bu gece ben bu  şehri terkederken yüreğimin yağmurları yağıyor.Anlamsız bir özlem içimi sarıyor. Bilmiyorsun. Kız kulesine karşı yaslanıp bir omuza , bağıra bağıra ağlamak istiyorum. Sensizlik dağ gibi büyüyor içimde. Bir bebeğin ağlaması ile irkiliyorum. Sesin yankılanıyor bedenimde. Seni isteyip, sana asla sahip olamamak nasıl bir şey nerden bilebilirsin . sen benim nasıl yandığımı bilemezsin.Siz erkeklerin yanmak deyince aklına gelenlerden daha fazlasıdır aşk. Kadınlarla erkeklerin arasındaki bir fark belki bu.Sevmeyi de özlemeyi de daha detaylı bilmek.

Ben kabime defalarca anlattım. Anlamadı , dinlemedi beni.Yaslanacağı omuz,tutacağı el sen olursun sandı. Hatta az evvel senin peşinden istanbula gelmeni düşledi. Susmaz işte. Şairin o  sözü geldi aklıma, hayalle yaşayanın… Noktalı kısmı sen , pardon yeni tavrınla siz doldurun.

Keşke yanımdaki teyze  yerine sen olsan. Sessizce yaslanırdım omzuna tutardım ellerini. Sonra yüzünle boynunun kesiştiği o noktayı öperdim. Hani biraz boynundan biraz yüzünden tatmış olurdum.Tabi benim olsaydın.biliyor musun sırf  parçalamak için o gelinliği almak istiyorum. Az evvel yanımdaki teyze  sen gidiyorsun da çocuklarına kim bakacak diye sordu, seni söylemek isterdim. Babaları bakyor demek isterdim. Senden iyi bir baba olur bence. Sana çocuklarımı emanet edebilirdim . Senden bir parça dünyaya getirebilseydim.

O delice fikirler geliyor aklıma şimdi bu yolun sonunda  beni bekleyen bir seçenek var. Yüreğime bir avuntu verebilirim. Ama katlanamayacağımı biliyorum. Beni sevsen, bu kadar üzülmeme göz yummazdın gibi geliyor. Elalem ne derse desin,kim ne laf ederse etsin  bu kadar üzüntüye ragmen  dermanım olurdun. Gelip düşünceni söylerdin, kim ne düşünürse düşünsün,ben bilirdim beni sevdiğini inanmazdım senden başka kimseye. Oysa şimdi tek yaptığım yüreğimin fırtınasını gözyaşlarımla dindirmeye çalışmak…. Ne yazık 

118
0
0
Yorum Yaz